Festivalis „Ošia“ kviečia programą kurti kartu!

2010.07.19
Greta Klimavičiūtė Minkštimienė

Rugpjūčio 20-22 dienomis Žeimių dvare „Meno duobė“ ir „Menų centro“ savanoriai pristatys festivalį pavadinimu „Ošia“. Pagrindinis festivalio tikslas yra sukurti trijų dienų programą, kurioje pagrindiniai akcentuojami renginiai ir veiklos būtų susijusios ne vien su pramogomis bei pasilinksminimu, kaip tai daro daugelis Lietuvoje vykstančių festivalių. Sieksime šiek tiek pakoreguoti modelį, kuris didžiausią dėmesį skiria muzikai, o visas kitas meno kryptis palieka nuošalyje, tik kaip priedus pramoginei dienos programai. Festivalyje „Ošia“ pačią svarbiausią programos dalį sudarys būtent menai bei skirtingos menų samplaikos su kitomis sritimis.

Organizuodami šį festivalį siekiame suburti žmones, kurie domisi skirtingomis meno formomis bei mokslu, kuriems nuolatos reikia naujovių ir uždegančių idėjų ir kurie norėtų atvykti į festivalį ne tik pasilinksminti, bet ir pasidalinti mintimis, išmokti naujų dalykų bei vertingai ir aktyviai praleisti laisvalaikį nuostabioje gamtoje pastatytame Žeimių dvare. Šiame sąskrydyje sieksime suburti kuo daugiau žmonių, kurie norėtų pasidalinti žiniomis apie juos dominančias sritis ir prisidėti prie festivalio programos kūrimo. Kviečiame kiekvieną iš jūsų prisidėti bei tapti programos dalyviu pristatant savo kūrybą, skaitant paskaitą, rengiant seminarą ar atvykstant su savo muzikos grupe. Sąskrydžio „Ošia“ programą sudarys 4 pagrindinės dalys:
• Menų platforma: parodos, performansai, spektakliai, instaliacijos, objektai, video menas…
• Idėjų ratas: seminarai, paskaitos, diskusijos…
• Atlikėjai: įvairių stilių muzika (kviečiamos jaunos ir įdomios grupės)…
• Pramogos: stalo ir lauko žaidimų turnyrai, tranzuotojų ir keliautojų pasikalbėjimai, skaitykla, blusų turgus, workshop‘ai, įdomių gėrimų degustacijos, joga ir kitokie užsiėmimai

Jeigu jus domina kuri nors iš šių sričių ir norite prisidėti prie programos kūrimo, rašykite mums meno.duobe@gmail.com. Jau artimiausiomis dienomis paskelbsime mūsų suformuotą programą, kurią dabar sudaro beveik 20 skirtingų tematikų paskaitų bei seminarų, menininkų parodų atidarymai Žeimių dvare, dviejų naktų kino apie menininkus, muziką bei avangardą programa, žemės menų instaliacijos, aktų dirbtuvės bei keletas įdomesnių muzikinių grupių.

Tad raginame ir jus prisidėti prie programos sudarymo bei pasiūlyti savo dalyvavimą, muzikines grupes kviečiame dalyvauti labai neribodami stilistikos, tačiau akcentuojame išskirtinumą ir eksperimentavimą su garsu. Visi, prisidėję prie festivalio programos, Žeimių dvare ilsėtis ir kryptingai leisti laiką galės nemokamai.

Nedalyvausiantiems programoje dalyvio mokestis trims dienoms festivalyje registruojantis iki liepos galo kaštuos 25 litus, o 5 draugams 100 lt. Nuo rūgpjūčio mėnesio priklausomai nuo užsiregistravusių skaičiaus dalyvio mokestis brangs. Registruotis galite el. paštu. meno.duobe@gmail.com arba„Menų centre“ Kaune (Daukanto g. 28). Labai lauksime jūsų laiškų, idėjų ir pasiūlymų! Kurkime festivalį kartu!

Žeimių dvaras įsikūręs 40 km nuo Kauno ir 60 km nuo Vilniaus, renginiai vyks ir pačiame dvare ir lauko teritorijoje.