Nemuno gatvės daugiabučių kiemas

https://kulturoskiemas.lt/wp-content/uploads/2019/05/Kiemo-istorija-200x33.jpg

Nemuno g. 6, 8, 10 ir 12

Šalia kultūros namų žalumoje skendi keturi daugiabučiai Nemuno g . Nr. 6, 8, 10 ir 12 namai. Tačiau, manau, retas tų namų gyventojas įsivaizduoja, kokioje vietoje stovi šie namai.

Kai buvau septynerių metų, su šeima apsigyvenome name, dabartiniu adresu Nemuno g. 2. Šalia to namo stovėjo trys didžiuliai senoviniai mediniai tvartai, o toliau, iki pat šlaito, driekėsi pieva, kuri buvo paversta kolūkio sąvartynu. Į jį buvo gabenama visa nurašyta kolūkio technika – traktoriai, kombainai, priekabos ir įvairūs padargai. Mums su sese, kuri buvo metais jaunesnė, tas vaizdas keldavo siaubą, nes viskas buvo apžėlę piktžolėmis, didesnėmis už mus. Tik siauri takeliai vinguriavo tarp tų visų metalo kalnų. Tais takeliais retkarčiais vaikščiodavo kolūkio darbuotojai, ieškodami kokių nors atsarginių dalių.

Po kelių metų kolūkio darbuotojai tą sąvartyną išvalė ir prasidėjo statybos. Buvo pastatyti pirmieji du namai, o netrukus ir kiti du. Palaipsniui aplinka buvo sutvarkyta, apželdinta ir dabar visai neprimena to, ką mačiau ankstyvoje vaikystėje.

Audronė Bartkienė

Kitų Rokų kiemų istorijos >