„Kultūros kiemas“ kviečia į seminarų ciklą „Prie kavos puodelio“!

2011.05.03
Greta Klimavičiūtė Minkštimienė

„Kultūros kiemas“ kviečia į seminarų ciklą „Prie kavos puodelio“! Ateik ir neformalioje aplinkoje diskutuok šiuolaikinei visuomenei aktualiomis temomis. Būk laisvas ir išsakyk savo nuomonę!

Ketvirtojo seminaro tema: Paauglių, sergančių  cukriniu diabetu, patiriami iššūkiai ir jų įveika (įveikimas).

Pranešėja: Vilma Ražanauskaitė (Asistentė Socialinio darbo katedra, SMF, VDU; Socialinio darbo doktorantė, Laplandijos universitetas (Suomija)).

Seminarų vyks gegužės 10 d. (trečiadienis), 18 val., Coffee Inn (Laisvės alėja 72, Kaunas).

Sergamumas nepagydomomis ligomis didėja ir apima įvairaus amžiaus grupes. Susirgus vaikui, keičiasi šeimos gyvenimas.  Nors nesikeičia asmens biologinė raida, paaugliai su negalia susiduria su patirtimi, kuri nėra būdinga įprastai paauglystei, tokia kaip intensyvūs santykiai su sveikatos priežiūros darbuotojai, ankstyvas gyvenimo trapumo suvokimas, poreikis planuoti gyvenimą.

Remiantis teorinėmis įžvalgomis ir tyrimo duomenimis, pranešime bus siekiama pristatyti paauglių supratimą apie patiriamus iššūkius, jų naudojamus įveikimo būdus (pavyzdžiui, „tėvų auginimą“), filosofines nuostatas. Taip pat bus kalbama apie „savus“ ir „svetimus“, aptariamos socialinės paramos galimybės.

Pirmasis „Kultūros kiemo“ seminarų ciklas siekia pristatyti socialinius tyrimus koncentruotus į šiandieninę kultūros ir visuomenės problematiką, pasitelkdamas jaunų mokslininkų bei mokslo populiarintojų žvilgsnį. Įvairūs socialiniai bei humanitariniai moksliniai tyrimai dažniausiai ir lieka tarp akademinių institucijų sienų, būtent šio seminarų ciklo pagalba bandysime išsivaduoti nuo akademinės aplinkos ir persikelti į viešas visiems norintiems prieinamas erdves. „Kultūros kiemo“ seminarų ciklas kvies visus besidominčius socialiniais ir humanitariniais mokslais, „prijaučiančius“ antropologijai, sociologijai ar meno studijoms. Kvies susipažinti ir diskutuoti įvairiausiomis temomis apimančiomis tiek viešas, tiek slapčiausias ir menkai matomas visuomenės kertelės. Lauksime aktyvių klausytojų bei dalyvių, bendrausime laisvai bei drąsiai, o pačią programą kursime kartu. Todėl norintys pasidalinti savo mintimis, pristatyti savo tyrimus, taip pat kviečiami prisijungti ir savo siūlomą temą seminarą siųsti el. paštu: greta@kulturoskiemas.lt

Sekite informaciją apie būsimus Kultūros kiemo renginius svetainėje www.kulturoskiemas.lt

Organizatorius: VšĮ „Kultūros kiemas“

Partneris: Coffee Inn