Kūrybinės dirbtuvės: MOZAIKA

2014.10.13
Daiva Klimavičienė

Jau įsibėgėjo Všį „Kultūros kiemas“ kutūros edukcijos projektas vaikams ir jaunimui „Kūrybinės dirbtuvės: MOZAIKA“. Su mozaikos menu bei technikos paslaptimis susipažįsta 29 vaikai ir jaunuoliai iš Samylų, Taurakiemio, Linksmakalnio gyvenviečių. Jauniausiam projekto dalyviui 7 metai, vyriausiajai – 24. Taigi mozaikai amžiaus cenzas negalioja. Mozaikos menui neabejingi ir suaugusieji. Projekto užsiėmimus noriai lanko techologijų, dailės bei pradinių klasių mokytojos.

Mozaikos menas – viena seniausių dailės formų bei interjero ir eksterjero dekoravimo technikų. Europoje ir pasaulyje mozaika, kaip meno forma, yra plačiai paplitusi. Katalonijos modernistams (A. Gaudi, Josep Maria Jujol ir kt.) išpopuliarinus trencadís techniką (trencadís - mozaikos tipas, kai mozaika kuriama iš keramikos duženų: skaldytų plytelių, indų ir kt. šukių), mozaikos menas tapo liberalesnis. Šiuolaikinė mozaika nevaržoma apribojimais "galima-negalima", "tinka-netinka". Menininkas naudoja viską, kas jam atrodo tinkama ir reikalinga minčiai ar vaizdui perteikti. Todėl mozaika, kaip meno forma ir kaip atlikimo technika labai palanki kūrybiniams ieškojimams įgyvendinti – čia nereikia turėti specialių įgūdžių ar pasiruošimo. Tai labai patrauklus būdas paskatinti vaikus ir jaunimą kurti, eksperimentuoti.

Jau Spalio 18 d. 15 val. jaunieji mozaikos menininkai pakvies į savo darbų parodos „MANO MOZAIKA“ atidarymą, kuris įvyks Kauno rajono Samylų kultūros cente (J. Biliūno 106, Šlienava, Kauno r.)

Maloniai kviečiame apsilankyti ir pasidžiaugti mokinių darbais!

Projekto INFO:

Projekto organizatoriai: VšĮ „Kultūros kiemas“

Projekto partneriai: Kauno rajono Samylų kultūros centras, VDU Menų fakultetas, Konstantino studija

Projektą iš dalies finansuoja Lietuvos Respublikos kultūros ministerija ir Lietuvos kultūros taryba