Kviečiame į seminarą „Miesto paraštes (at)koduojant. Arba – apie benamystės problematiką ir jos tyrimus“

2011.04.02
Greta Klimavičiūtė Minkštimienė

„Kultūros kiemas“ kviečia į seminarų ciklą! Antrojo seminaro tema: Miesto paraštes (at)koduojant. Arba – apie benamystės problematiką ir jos tyrimus.

Antasis „Kultūros kiemo“ seminarų ciklo pranešimas bus skaitomas balandžio 6 d. (trečiadienis), 18 val., Coffe I nn (Laisvės alėja 72, Kaunas).

Seminaro tema: Miesto paraštes (at)koduojant. Arba – apie benamystės problematiką ir jos tyrimus.

Pranešėja: VDU Socialinių mokslų doktorantė Rasa Indriliūnaitė.

Miesto viešoji erdvė ir jos formavimo(si) politika – galios ir erdvės santykio problematika, nulemianti vienų visuomenės grupių dominavimą, o kitų atsidūrimą socialinio miesto audinio paraštėse, yra vienas itin aktualių urbanistinių tyrimų klausimų. Šiandieniniai Lietuvos didmiesčiai, pasižymintys didesne darbo galimybių, socialinių paslaugų koncentracija, paradoksaliai tampa ir viena pagrindinių skurstančiųjų visuomenės sluoksnių – benamių, ilgalaikių bedarbių, elgetų dislokacijos vietų. Remiantis teorinėmis įžvalgomis ir empiriniais duomenimis, pranešime bus siekiama pristatyti vienos iš minėtų grupių – benamių  – gyvenimo būdą, svarbiausius socialinių ryšių kūrimo centrus, naudojamas išgyvenimo strategijas ir kt. Taip pat – diskutuojamas „viešojo saugumo“ ir benamių socialinio bei erdvinio kriminalizavimo ir disciplinavimo santykis.

Pirmasis „Kultūros kiemo“ seminarų ciklas siekia pristatyti socialinius tyrimus koncentruotus į šiandieninę kultūros ir visuomenės problematiką, pasitelkdamas jaunų mokslininkų bei mokslo populiarintojų žvilgsnį. Įvairūs socialiniai bei humanitariniai moksliniai tyrimai dažniausiai ir lieka tarp akademinių institucijų sienų, būtent šio seminarų ciklo pagalba bandysime išsivaduoti nuo akademinės aplinkos ir persikelti į viešas visiems norintiems prieinamas erdves. „Kultūros kiemo“ seminarų ciklas kvies visus besidominčius socialiniais ir humanitariniais mokslais, „prijaučiančius“ antropologijai, sociologijai ar meno studijoms. Kvies susipažinti ir diskutuoti įvairiausiomis temomis apimančiomis tiek viešas, tiek slapčiausias ir menkai matomas visuomenės kertelės. Lauksime aktyvių klausytojų bei dalyvių, bendrausime laisvai bei drąsiai, o pačią programą kursime kartu. Todėl norintys pasidalinti savo mintimis, pristatyti savo tyrimus, taip pat kviečiami prisijungti ir savo siūlomą temą seminarą siųsti el. paštu: greta@kulturoskiemas.lt