Paskaita-dirbtuvės „Autobiografijos teorija ir praktika“

2011.02.01
Greta Klimavičiūtė Minkštimienė

VDU Teatrologijos katedros Teatro klubas ir VšĮ „Kultūros kiemas“ maloniai kviečia į paskaitą-dirbtuves „Autobiografijos teorija ir praktika“ paremtą psichodramos elementais ir teatro metodais. Paskaitą ir dirbtuves ves VDU teatrologijos katedros magistrantė Gintarė Kazakevičienė.

(Auto)biografija intriguoja skaitytoją, žiūrovą ar klausytoją jai priskiriamu ypatingu bruožu – autentiškumu. Sužinoti asmens gyvenimo istoriją ar bent dalį jos verčia smalsumas išgirsti kažką intymaus, atviro, asmeniško. Tačiau savo autobiografiją žmogus neatkuria, o interpretuoja perspektyviniu keliu, iš čia ir dabar taško į ten ir tada, pabrėžiant faktą, kad žmogus praeities įvykį vertina iš dabarties pozicijos. Autobiografija nepretenduoja į doku­mentinį tikslumą, ji labiau telkiasi į vidinius asmens procesus, identiteto formavimąsi. Prisiminimas yra tarpe tarp žmogaus ir fakto ir jis negali būti išreiškiamas objektyviai, kaip tikrovės įrodymas, o tik kaip patirties atspindys. Gyvenimo reziumė, siekianti išlaikyti buvusio gyvenimo vertę, manifestuoja jo simbolinį vaizdą, jau tolimą ir, žinoma, nepilną, o ypač iškreiptą fakto, kad žmogus, atsimenantis savo praeitį, nėra tas vaikas ar paauglys tą praeitį išgyvenęs.

Šioje paskaitoje-dirbtuvėse dalyviai susipažins su autobiografijos teorija ir praktika.

Pirmoje dalyje bus pristatyta ir trumpai paaiškinta teorija.

Antroji dalis skirta praktiniams užsiėmimams, kurių metu bus galima patyrinėti savąją autobiografiją ir pasidalinti patirtimis.

Prašome atkreipti dėmesį, jog pirmoji dalis yra atvira visiems susidomėjusiems, o norintiems dalyvauti antrojoje – praktinėse dirbtuvėse – reikia registruotis adresu: greta@kulturoskiemas.lt nurodant subject laukelyje - Autobiografijos teorija ir praktika ir laiške nurodant savo vardą, pavardę ir instituciją kurioje mokotės ar dirbate. Registracija vyks iki vasario 9 d. 17 val. Paskubėkite, vietų skaičius ribotas!

Paskaita-dirbtuvės „Autobiografijos teorija ir praktika“ vyks vasario 10 dieną, ketvirtadienį, 17 val., VDU menų galerijoje „101” (Laisvės a. 53, Kaunas).