Rokiškio dvaro tiltas

2017.04.30
Daiva Klimavičienė

Prasidėjo  Lietuvos kultūros tarybos programos "Kultūros edukacija" projekto "Kūrybinės dirbtuvės: MOZAIKOS TILTAS – 2017" kelionė per Lietuvą.

2017 m. balandžio 24-28 dienomis Rokiškio turizmo ir tradicinių amatų informacijos ir koordinavimo centre buvo vykdomas I-asis projekto etapas. Rokiškyje susirinko labai graži ir miela tilto statytojų komanda, atstovaujanti įvairioms visuomenės grupėms – nuo vaikų iki senjorų. Projektas bendram darbui apjungė net penkiolika rokiškiečių! Visą savaitę gausi ir linksma mozaikos tilto statytojų šeima gyveno mozaikos pasaulyje: klausėsi paskaitų apie mozaikos meną, kūrė eskizus, praktikavosi įvaldyti mozaikos įrankius, kūrė tilto vizualizacijos projektus, susipažino su mozaikos kūrimo technika.

Po ilgo mozaikos tilto vizualizacijos projektų aptarimo ir balsavimo buvo priimtas vieningas sprendimas mozaikos tiltu reprezentuoti Rokiškį, taigi pagrindiniu tilto akcentu tapo Rokiškio dvaras. Tai pakankamai ambicingas projektas žmonėms, pirmą kartą dirbantiems su mozaika, reikalauntis tikslumo ir nuolatinio bendradarbiavimo, darbo eigoje derinant atskiras eskizo detales bei spalvas.

Pirmą kartą mozaikos projekto istorijoje, statant tiltą Rokiškyje, su mamomis drauge dirbo ir vaikai. Mažiausieji projekto dalyviai kūrė tilto vizualizacijas, noriai spalvino mamų parengtus eskizus, nuoširdžiai dekoravo blokelį mozaika – skaldė plyteles, tepė klijus ir drąsiai klijavo.

Be galo malonu buvo stebėti kaip bendras kūrybinis darbas apjungia vaikus, jaunimą, mamas, močiutes ir... pamažu mozaikoje atgimsta Rokiškio dvaras...

Taip kūrybinių ieškojimų bei kruopštaus darbo išdavoje gimė projekto dalyvių bendras kūrybinis darbas – ROKIŠKIO DVARO TILTAS.

Šį kartą mozaikos tiltas ne tik bendram apjungė skirtingų kartų atstovus, Rokškyje vyresnių dalyvių išmintis, mažųjų – žaismingumas bei fantazija susiliejo į bendrą kūrinį. Taigi Rokiškio dvaro tiltas, net tik spalvingas bet ir daugiaprasmis: čia ir Rokiškio dvaro klasika bei rimtis, čia ir juodosios gulbės bei ežero lyrika, čia ir legenda apie medžiotoją Roką bei kiškį, čia ir mus stebinti apvaizdos akis...

Balandžio 28 d. kūrybinių dirbtuvių vadovas Konstantinas Klimavičius ir Rokiškio turizmo ir tradicinių amatų informacijos ir koordinavimo centro direktorė Lina Valotkienė plaktuko dūžiu perskėlę keraminę plytelę atidarė projekto dalyvių kūrybinių darbų parodą  „ROKIŠKIO DVARO TILTAS“. Direktorė pažadėjo, kad rokiškiečių pastatytas tiltas gyvens aktyvų gyvenimą ir bus eksponuojamas įvairių Rokiškio organizacijų erdvėse.

"Rokiškio dvaro tiltas" sujungė Rokiškį (Rokiškio turizmo ir tradicinių amatų informacijos ir koordinavimo centras) ir Zarasus (Zarasų rajoo kultūros centras), kur vyks II-asis projekto etapas.

Projektą finansuoja Lietuvos kultūros taryba ir Lietuvos Respublikos kultūros ministerija.