Sugrįžusios saulės tiltas

2016.05.11
Daiva Klimavičienė

Lietuvos kultūros tarybos programos „Kultūros edukacija“ projekto „Kūrybinės dirbtuvės: MOZAIKOS TILTAS“ antrasis etapas  2016 m. gegžės mėn. 3–7 d. buvo vykdomas Jurbarke, V.Grybo memorialiniame muziejuje. Muziejus įsikūręs autentiškuose Jurbarko dvaro pastatuose, kuriuose tarpukario Lietuvoje skulptorius Vincas Grybas gyveno ir kūrė – raštinėje, skalbykloje/pirtyje ir kalvėje.

Projekto užsiėmimai vyko V. Grybo muziejaus edukaciniame centre „Menų namukas“. Tai unikali ervė skleistis kūrybinei minčiai, čia sudarytos puikios sąlygos praktiškai įgyvendinti įvairiausius kūrybinius sumanymus.

Projekto dalyvės, suaugusiųjų dailės studijos „Formos kalba“ narės, vadovaujamos virtažo dailininkės Rasos Grybaitės per 17 studijos gyvavimo metų yra išbandžiusios eilę dailės sričių bei technikų: piešimo, akvarelės, tapybos, vitražo gamybos, keramikos, poceliano lipdymo ir kt. Dalyvaudamos projekte moterys turėjo galimybę išbandyti mozaikos trencadis techniką ir atrasti naują kūrybinės raiškos formą.

Dirbtuvių vadovas Konstantinas Klimavičius supažindino su mozaikos kūrimo techinka, įrankiais bei medžiagomis ir projekto dalyvės pasinėrė į kūrybą. Taip gimė bendras darbas „Sugrįžusios saulės tiltas“. Projekto organizatotriai tikisi, kad mozaika „Menų namuke“ rado savo vietą ir nebus pamiršta. O projektas „Sugrįžusios saulės tiltu“ keliauja į Šventąją, kur Plangos Šventosios pagrindinėje mokykloje vyks trečiasis projekto etapas ir bus statomas dar vienas MOZAIKOS TILTAS.

Projektą finansuoja Lietuvos kultūros taryba ir Lietuvos Respublikos Kultūros ministerija.