Teatro klubas kviečia į naują paskaitų ciklą „Studentai apie teatrą“

2011.02.26
Greta Klimavičiūtė Minkštimienė

VDU Teatrologijos katedros „Teatro klubas“ pradeda naują paskaitų ciklą „Studentai apie teatrą“. Šio ciklo pagrindinė idėja ir tikslas pasidalinti teatro žiniomis su akademine ir miesto bendruomene. Dažnai jaunieji menotyrininkai ir teatrologai atlieka puikius tyrimus ir sukaupia gausias žinias apie teatro istoriją, šiuolaikinio teatro procesus, analizuoja teatro fenomeną, aptaria menininkų portretus ir t.t. Ir dažnai nutinka taip, jog šios žinios taip ir lieka „sudulkėti“ stalčiuose ir lentynose.

Taigi, „Teatro klubas“ kviesdamas Menų fakulteto studentus, suteiks puikią galimybę tiems, kas nori sužinoti apie teatrą daugiau. Paskaitų ciklas „Studentai apie teatrą“ sieks paprasta, kasdiene kalba, be jokių akademinių vingrybių ir terminologijos pasidalinti savo žiniomis, paaiškinti, papasakoti bei padiskutuoti.

Pirmoji ciklo paskaita „Lėlių teatras – ne vaikų žaidimas“ vyks kovo 2 d. (trečiadienį), 18 val.  Menų fakulteto (Laisvės al. 53, Kaunas) 502 auditorijoje. Pranešimą skaitys Menotyros studijų ketvirtakursė Kristina Steiblytė.

Paskaita „Lėlių teatras – ne vaikų žaidimas“ sieks parodyti, jog lėlių teatras, kuris Lietuvoje dažnai laikomas sinonimu vaikų teatrui turi daug daugiau galimybių nei gali pasirodyti iš pirmo žvilgsnio. Kilęs iš senovinių ritualų, lėlių teatras labai daug keitėsi: radosi vis naujų lėlių rūšių, ritualines temas pakeitė satyra, iš pradžių skirtas tik suaugusiesiems vėliau prisijaukino ir vaikus. Taigi, Kristina supažindins su lėlių tipais ir pristatys, koks yra lėlių teatras už Lietuvos ribų.