TERRA ROKAI – kūrybinių dirbtuvių ciklas

Startavo VšĮ „Kultūros kiemas“ projektas „TERRA ROKAI“. Projektas vykdomas bendradarbiaujant su VšĮ „Kaunas 2022“ ir yra plačios renginių programos Kaunas Europos kultūros sostinė 2022 dalis.

Šiais metais projekto „TERRA ROKAI“ veiklos fokusuosis į vietos identiteto paieškas – ieškosime ir kursime Rokų mitą. Pirmieji savo kūrybines galias atskleidė ir mitą kūrė Rokų Rokų ugdymo įstaigų auklėtiniai.

2021 m. birželio 1 dieną Rokų mito ieškoti išsiruošė Kauno lopšelio-darželio „Rokutis“ auklėtiniai. Šioje kūrybinėje kelionėje jiems talkino dalininkė Loreta Valantiejienė ir aktorė Eglė Valadkevičiūtė. Vaikai dirbtuvėlių metu sutiko Rokų apylinkėse gyvenusį mamutą Domantą, bei pirmuosius Rokų gyventojus jotvingius. Kupini įspūdžių vaikai piešė, karpė, klijavo ir visi drauge sukūrė didžiulį Rokų mito koliažą.

2021 m. birželio 7 dieną Roko lauke mito ieškojo Rokų mokyklos – darželio auklėtiniai. Čia, dailininkės L.Valantiejienės ir aktorės E. Valadkevičiūtės padedami, moksleiviai sutiko bernardinų vienuolius ir visi drauge sudėliojo Rokų mito koliažą.

2021 m. birželio 14 dieną į Rokų mito apieškas įsitraukė ir Kauno Rokų gimnazija. 3a klasės mokiniai drauge su dailininke L.Valantiejiene ir aktore E.Valadkevičiūte Jiesios ir Vyčiaus meilės istoriją kūrė ir koliažą darė, o žuvelės gražiausius žodžius nuo Vyčiaus mylimajai Jiesiai plukdė… Bernardinų vienuoliai istoriją šią matė, aprašė ir įdėję butelin paleido plaukti į jūras marias kad ir visas pasaulis šią gražią meilės istoriją žinotų…

Kūrybinių dirbtuvių ciklą užbaigė Kauno Rokų gimnazijos gimnazistai. 2021 m. birželio 17 dieną Kazio Borutos sodyboje buvo išeksponuoti vakų sukurti Rokų mito koliažai – vyko kūrybinio rašymo dirbtuvės. Gimnazistai pasisėmę idėjų iš vaikų kūrybos aruodų ne tik ieškojo Rokų mito, bet ir jį rado! O radę savais žodžiais apipynė ir paleido į tolimesnę mitinę klajonę! Dirbtuvėms vadovavo aktorė Eglė Valadkevičiūtė. Ačiū dirbtuvių dalyviams! Ačiū Kazio Borutos sodybos šeimininkams!

VšĮ „Kultūros kiemas“ projektas „TERRA ROKAI“. Projektas vykdomas bendradarbiaujant su VšĮ „Kaunas 2022“ ir yra plačios renginių programos Kaunas – Europos kultūros sostinė 2022 dalis.