TERRA ROKAI – patirčių ekspedicija Rokų apylinkėse

Ekspedicija „Rokų mito beieškant“ įvyko!!! Rokų mito keliais mus vedė aktorė Eglė Valadkevičiūtė. Aplankėme K.Borutos sodybą, ant Vainatrakio piliakalnio rašėme palinkėjimus Rokams, Roko lauke prisiminėme Rokų istoriją, prie Vyčiaus upelio ant simbolinių laivelių dėjome Rokų mito plytos antspaudus ir tęsdami Bernardinų vienuolių plytinės tradiciją plukdėme juos Kauno link, žaismingoje fotosesijoje įsiamžinome prie paskutinio Rokų karjero (Kairiūkščiai), galutinėje ekspedicijos stotelėje – Rokų pliaže mus pasitiko Kaunas 2022 vėliavos, palapinės ir… menininko Jokūbo Bateikos keramikos darbų mini ekspozicija bei keramikos dirbtuvės. Bagare atsigaivinus nuo svilinančios kaitros, buvo surengta simbolinė viktorina/patikrinimas ar dalyviai atidžiai klausė gidės pasakojimo. Nugalėtojams įteikti prizai – “Knyga apie Rokus”. Eglė perskaitė rokiečių palinkėjimus Rokams, Jokūbas juos sudėjo į simbolinę kapsulę/plytą. Ji buvo iškilmingai užkasta toje vietoje kur iškils Rokų mito skulptūra, kurią pagal rokiečių sudėliotą mitą kurs skulptorius Algimantas Šlapikas. Vėliau iš molio kūrėme Rokų mito personažus, kepėme daržoves molyje ir smagiai leidome laiką.

Ačiū dalyviams, kad nepabijoję kaitros drauge su mumis ieškojote Rokų mito. Ačiū Eglei Valadkevičiūtei už vedimą Rokų mito keliu. Ačiū Jokūbui Bateikai už keramikos dirbtuves ir visus kitus molio reikalus. Ačiū Loretai Valantiejienei už Rokų mito koliažus bei Rokų mito plytos antspaudą. Ačiū Kostui Klimavičiui už nuotraukas. Ačiū Ramunei Savickytei, Gintautui Stoškui, Ievai Aglinskaitei už pagalbą ir… didžiausias AČIŪ mūsų įkvėpėjai, kraštotyrininkei, knygų apie Rokus autorei ir sudarytojai Vandai Mažeikienei! Be Jūsų rokiečiai nežinotų kas yra Rokai… Ačiū Jums!!!

Ačiū visiems, kurie buvote, esate ir būsite!

VšĮ „Kultūros kiemas“ projektas „TERRA ROKAI“. Projektas vykdomas bendradarbiaujant su VšĮ „Kaunas 2022“ ir yra plačios renginių programos Kaunas – Europos kultūros sostinė 2022 dalis.