TERRA ROKAI – renginys „Paukštis Rokas ir Rokų mitas“

Rokų mitas atgijo... Mamutas Domantas susirado draugų, iš paukščio Roko kiaušinių išsirito daug mažų Rokučių, o jotvingių palikuonys linksminasi ir toliau lipdo puodynes…

 2021 m. rugsėjo 10 dieną baigiamasis projekto renginys „Paukštis Rokas ir Rokų mitas“ rokiečius pakvietė į patirčių bei kūrybos miestelį, kuriame įsikūrė atskiri paviljonai – KERAMIKA, MOZAIKA, LINORAIŽINYS, ROKŲ MITAS, ARBATINĖ, PARODA. Čia kiekvienas galėjo „pačiupinėti“ įvairius amatus bei savo kūrybines galias atskleisti eilėje kūrybinių dirbtuvių. Molio magiją patirti pakvietė keramikai Jokūbas Bateika ir Ramunė Savickytė, linoraižinio kūrimo paslaptis atskleidė dailininkė Loreta Valantiejienė, su mozaikos kūrimo pradmenimis supažindino menininkas Konstantinas Klimavičius. Rokų mito paviljone renginio dalyviams buvo pristatyti K.Klimavičiaus kurti filmukai „Kaip rokiečiai mito ieškojo“, „Molio kelias 2021 / Paukštis Rokas“, „Sudėliokime Rokų legendą“ ir čia pat „gyvai“ buvo kuriamas Rokų mitas. Kiekvienas galėjo pratęsti istoriją, kuri prasidėjo žodžiais: Seniai, seniai toje vietoje kur teka Jiesia … Renginio svečiai noriai įsijungė į šį žaidimą ir buvo sukurta ilga – 1 m. 53 cm ilgio legenda. Parodos paviljone buvo esponuojami kūrybinių dirbtuvių metu kurti Rokų mito koliažai, linoraižiniai, keramikos darbai bei mozaikos paukštukai. Čia dalyviai į Palinkėjimų knygą rašė linkėjimus Rokams. Seniūnės Arbatinėje žolelių arbata vaišino ir svečius kalbino Agnė ir Ieva Aglinskaitės. Renginio dalyviai už dalyvavimą veiklose buvo apdovanojami atskirų veiklų lipdukais, kuriuos noriai klijavo į parengtus renginio lakstinukus. Surinkus atitinkamą kiekį lipdukų renginio svečių laukė prizai! Pirmoji visus lipdukus surinko ir prizą – Kaunas2022 maršikėlius – atsiėmė Rokų seniūnė Dalė Žėkienė. Renginį vainikavo grupės „Kamanių šilelis“ gyvo garso koncertas.

Ačiū visiems kurie drauge su mumis minkėte molį, skaldėte plyteles, rašėte palinkėjimus Rokams ir svarbiausia – drauge kūrėte mitą!!! Nuoširdžiausias AČIŪ Rokų kutūrinei brigadėlei – K.Klimavičiui, L.Valantiejienei, J.Bateikai, R. Savickytei, E.Valadkevičiūtei, D.Klimavičienei. Už arbatėlę AČIŪ Agnei ir Ievai Aglinskaitėms. AČIŪ Rokų laisvalaikio salės renginių organizatorei E.Niciūtei ir Rokų seniūnei D.Žėkienei už bendradarbiavimą ir visokeriopą pagalbą. AČIŪ „Kaunas 2022“ kuratorei G.Klimavičiūtei-Minkštimienei už meilę Rokams.

 Renginys organizuotas drauge su „Rokai / Šiuolaikinė seniūnija“ pojekto komanda bei bendradarbiaujant su Kauno raj. Rokų seniūnija ir Samylų kultūros centro Rokų laisvalaikio sale.

VšĮ „Kultūros kiemas“ projektas „TERRA ROKAI“. Projektas vykdomas bendradarbiaujant su VšĮ „Kaunas 2022“ ir yra plačios renginių programos Kaunas – Europos kultūros sostinė 2022 dalis.